Jak na dokonalé opálení

Trocha teorie na úvod

Opalování přináší atraktivní vzhled, který je spojen s pigmentací pokožky vystavené ultrafialového (UV) záření. Působení UV záření má však spíše negativní důsledky na vzhled i zdraví. Působení UV záření zrychluje stárnutí kůže, a vede ke zvýšenému výskutu vrásek. Nejvýraznějším rizikem opalování je riziko vzniku rakovinného bujení. Těchto zdravotních rizik se nezbavíte opalováním v soláriu, ale naopak, v soláriu jste vystaveni intenzivní dávce UV záření. Ani používání krému s ochranným faktorem zdravotní rizika zcela neeliminuje. Krémy s ochranným faktorem prodlužují dobu, po kterou je bezpečné na slunci pobývat, ale po této době je slunění stále rizikovou aktivitou.  

Samoopalovací přípravky všechny negativa opalování odstraňují a přitom přinášejí atraktivní vzhled, který je od přirozeného opálení nerozeznatelný. Zapomeňte na samoopalovací krémy, které v lepším případě vedly k nažloutlému odstínů pokožky. S moderními samoopalovacími přípravky docílíte přirozeného, hnědého odstínu, který vám bude každý závidět.

Jak na dokonalý výsledek při použití samoopalovací pěny/spreje?

Je třeba si uvědomit, že narozdíl od klasického pálení je při aplikaci samopalovacího krému obarvena vrchní vrstva pokožky. Pro dokonalé, stejnoměrné a dlouhotrvající opálení je tedy třeba pokožku připravit.

  1. Cokoliv, co odstraňuje z pokožky její vrchní vrstvu, zkracuje trvanlivost opálení. Proto by např. holení mělo být provedenou před aplikací samoopalovacího přípravku a naopak po jeho aplikaci by prováděno být nemělo. K oddálení nutnosti holení a hydrataci pokožky lze využít např. přípravek SLOW GROW od Skin doctors.
  2. Neopomenutlným krokem by měla být aplikace tělového peelingu. Ten jemně odstraní starou svrhní vrstvu pokožky, která by se stejně brzo odloupla, a to spolu s aplikovanou barvou. Důkladně se věnujte zejména typicky suchým místům jako jsou lokte, kolena a kotníky. Důkladně se osprchujte abyste smyli zbytky kůže a peelingu.
  3. Důkladně osušte celé tělo a začněte s aplikací samoopalovacího přípravku. Samoopalovací přípravek lze aplikovat buďto naředěný v poměru 1:1 s hydratujícím krémem/mlékem nebo samostatný. Naředěná varianta se lépe roztírá a je ideální např. na obličej, prsty na rukou a ostatní malé plochy. K aplikaci použijte buďto originální aplikační rukavici, která zajistí rovnměrnou aplikaci beze šmouch, lze využít i jednorázové latexové rukavice. V případě, že rukavici nepoužijete, je vyysoce pravděpodobné obarvení dlaní, které se špatně smývá.
  4. Po aplikaci nechejte přípravek 4-6 hodin působit, delší doba znamená lepší výsledky. V průběhu této doby přípravek na těle barví, je proto ideální volné domácí oblečení. Není vhodné přípravek aplikovat na noc, hrozí obarvení ložního prádla. Po uplynutí doby se osprchujte. Ačkoliv se zdá, že se velká část barvy smyla, jedná se o vlastnost výrobku a pokožka si zachová krásnou a opálenou barvu.
  5. Denně aplikujte na pokožku hydratační přípravky, zabráníte vysychání a předčasnému odlupování pokožky a opálení tak vydrží déle.Na nohy lze k hydrataci využít přípravek SLOW GROW od Skin doctors, který nejen, že pokožku hydratuje, ale při pravidelném používání také zpomalí růst chloupků.
  6. Aplikační postup opakujte každých 3-7 dní podle vlastností pokožky a požadovaného odstínu opálení.

 

Vaše IP adresa je: 18.208.187.128
Copyright © 2022 Samoopalovací. Powered by Zen Cart | Hosting by Zserver